FAQ

Jakie zdjęcia można dodać na stronę?

Dokładne wytyczne co można, a czego nie można dodawać na stronę ZmysLOVE.pl znajduje się w regulaminie strony.

Skąd pochodzą zdjęcia na stronie?

Zdjęcia na stronie pochodzą od użytkowników. I to właśnie na użytkownikach spoczywa odpowiedzialność za ich treść oraz prawa autorskie do zdjęcia. Każdy użytkownik dodając obrazek na stronę, akceptuje regulamin serwisu, jednocześnie oświadczając, że posiada pełne prawa autorskie do danego zdjęcia.

Czy mogę dodać zdjęcie dziewczyny bez jej wiedzy i zgody?

Do publikacji zdjęć, w świetle polskiego prawa, ważne jest posiadanie do nich praw autorskich. Redakcja strony ZmysLOVE.pl wymaga jednak, ażeby użytkownik publikujący czyjeś zdjęcie, wpierw poinformował osobę znajdującą się na zdjęciu o zamiarze publikacji jej wizerunku na stronie ZmysLOVE.pl, a następnie uzyskał od niej na to zgodę.

Czy zdjęcie pobrane z portali społecznościowych takich jak np. Facebook, fotka.pl czy Instagram i wrzucone na ZmysLOVE.pl jest legalne?

Pozwolimy sobie zacytować fragment regulaminu facebooka:

Użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich publikowanych przez siebie treści objętych prawem własności intelektualnej w ramach serwisu Facebook lub w związku z nim (Licencja IP). Licencja IP wygasa wraz z usunięciem przez użytkownika treści objętych prawami własności intelektualnej lub konta, o ile nie zostały one udostępnione innym osobom, które jej nie usunęły.

Mówiąc krótko, zakładając konto na Facebooku, automatycznie zrzekamy się praw do wszystkich publikowanych przez nas treści. Jedynym sposobem na zerwanie umowy jest jedynie usunięcie konta. Warto jeszcze w tym miejscu dodać, że jest to raczej standardowy zapis w przypadku wielu amerykańskich firm. Fakt, iż wykorzystuje go również Facebook wraz z innymi popularnymi portalami społecznościowymi, nie jest więc niczym niezwykłym.

Znalazłam swoje zdjęcie na tej stronie i nie chcę, aby ono tutaj było.

W takich sytuacjach prosimy o napisanie na kontakt@zmyslove.pl i podanie informacji o które dokładnie zdjęcie chodzi. Jeśli zweryfikujemy to, że zdjęcie faktycznie należy do ciebie – według życzenia zostanie ono usunięte z naszej witryny.

Jak skontaktować się z redakcją

Wszelki kontakt z nami możliwy jest wyłącznie za pomocą skrzynki pocztowej. Jej adres to kontakt@zmyslove.pl.

zmysLOVE.pl

Polub nasz fanpage na Facebooku!


This will close in 40 seconds